Kalkulatory prędkości cięcia

Różne kalkulatory szybkości posuwu strumienia wody tnącej są dostępne w Internecie. Za pomocą tych kalkulatorów można poeksperymentować z różnymi parametrami, aby zobaczyć, jak prędkość cięcia  i koszt na cal wpływają na siebie. Poniżej przedstawiony jest przykład jednego z takich kalkulatorów.

Za pomocą tych wszystkich kalkulatorów, ważniejsze jest skupienie się na kosztach na cal (lub stopę lub metr), a nie na kosztach za godzinę. Skupienie się na kosztach na stopę uwzględnia malejące przychody omówione w poprzedniej sekcji.

Inną rzeczą do zapamiętania jest to, że te kalkulatory pokazują tylko prędkość cięcia linii prostej. Zależnie od geometrii części, czas przebijania, projektu maszyn i co więcej, rzeczywisty czas cięcia elementu mogą się znacznie różnić od wzięcia tylko całkowitej ilości liniowych cali cięcia w danym elemencie i dzieląc tę liczbę przez cale na minutę jak to przedstawiono w kalkulatorze. Te kalkulatory są przydatne przynajmniej dla poznania wyobrażenia co do prędkości i kosztów.