Prędkość i skuteczność kombinacji dyszy

Na wykresie widać, że kombinacje większych kryz / dyszy ścierniwa będą ciąć szybciej niż mniejsze kombinacje. Z większymi kombinacjami dysz, praktycznie całe zasilanie pompy jest zużywane, więc cięcie będzie szybsze. Mniejsza kryza / dysza tnie wolniej, ponieważ jest używane mniej całkowitej mocy pompy.

Mniejsze kombinacje kryzy / dyszy są bardziej efektywne w ich korzystaniu z wody i ścierniwa. Dostępna moc strumienia wody tnącej jest skoncentrowana na mniejszym obszarze, więc więcej energii skierowane jest do cięcia.

Na zdjęciu powyżej, średnica większego strumienia wody tnącej po prawej stronie jest 33%szersza i na obszarze o tej średnicy 78% większa. To sprawia, że gęstość energii jest niższa niż mniejszy kombinacja kryzy / dyszy. W wyniku tego, jak pokazano wcześniej i powtórzono w poniższym wykresie, cięcie z dwiema głowicami 0.010 "/ 0,030" jest bardziej opłacalne i wydajne niż cięcie z jedną glowicą 0.014 "/ 0,040" w cieńszych materiałach (około ½ " i cieńsze).

Zużycie dyszy

Kiedy dysza ścierniwa zużywa się, to średnica strumienia wody tnącej ze ścierniwem wzrasta. Średnica zwiększa się o około 0,0001 "na godzinę cięcia. Moc na cal kwadratowy jest mniejsza. Dlatego szybkość posuwu musi być zmniejszona w celu utrzymania tego samego wykończenie krawędzi lub jakość krawędzi ulegnie pogorszeniu.